بازديد از پروژه هاي عمراني سازمان مركزي و واحد علوم و تحقيقات تله کابین در واحد علوم و تحقیقات تهران ساختمان بلوك 6 - معاونت عمراني طبقه دوم بازديد از بيمارستانهاي بوعلي و جواهري بازدید از واحد پردیس شورای تخصصی عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان بازديد از پروژه هاي عمراني خراسان رضوي  فرا رسیدن ایام فاطمیه را تسليت مي گوييم

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار علمی ایرنا، مدلسازی اطلاعات ساختمان/BIM با نمایش دیجیتال خصوصیات ساختمان مدیر پروژه و ذینفعان را در هر مرحله ای برای تصمیم گیری درست کمک می کند.

کلیه فعالیت های مدیریت ساخت، بر اساس اسناد قرارداد به دو مقوله نقشه ها و مشخصات وابسته هستند به این صورت که به کمک نقشه ها کمیت کار و بر اساس مشخصات فنی کیفیت آن تعریف می شود. گردآوری اطلاعات ساختمان بر اساس مدلسازی مجازی در یک سامانه باعث می شود افراد مختلف از مهندسان ناظر و مشاور و حتی نیروهای امدادی از مختصات ساختمان ها در مراحل مختلف مطلع شوند؛ اطلاعاتی که در بازه های گوناگون و حوزه هایی مانند احتساب انرژی ساختمان یا امدادرسانی در صورت وقوع حوادث مختلف به کار می آید.

دبیر کنفرانس بین المللی مدلسازی اطلاعات ساختمان در نشست اطلاع رسانی این کنفرانس عصر یکشنبه گفت: با توجه به تقاضا همه گروه های دانشگاهی، کارفرمایی و بیمه مایل به استفاده از سامانه ای برای گردآوری اطلاعات دقیق و کافی در مورد اجزای ساختمان، اولین کنفرانس مدلسازی اطلاعات ساختمان را برگزار می کنیم.
دكتر اقبال شاکری ادامه داد: مدلسازی اطلاعات ساختمان در دانشگاه ها تدریس می شود و رساله هایی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد نیز در همین زمینه انجام شده است.


 

وی با اشاره به اهمیت مدلسازی اطلاعات ساختمان برای مدیریت چرخه حیات ساخت و ساز گفت: این کنفرانس با همکاری دانشگاهیان، سندیکاهای حرفه ای و صنعتی برگزار می شود.
دكتر شاکری تاکید کرد: امیدواریم این کنفرانس ضرورت مدلسازی اطلاعات ساختمان را فرهنگ سازی کرده و بدانیم این روش مختص پروژه های بزرگ نیست و در همه پروژه ها نیاز است.

دبیر این کنفرانس بین المللی با اشاره به نبود اتفاق نظر بین کارفرما، مشاوران و مهندسان خاطرنشان کرد: به نظر من کارفرما می تواند این کار را انجام دهد و با این شکل بهای تمام شده پروژه را کاهش دهد.
وی با اشاره به مشارکت کنندگان در این کنفرانس گفت: این سامانه بهره وری را افزایش داده و کاهش هزینه ها در دوره ساخت و مراحل بعدی را در پی دارد. استفاده از این سامانه در بعضی کشورها اجباری است و معتقدیم وزارت راه و شهرسازی، نظام مهندسی و شهرداری ها می توانند آن را اجباری کرده یا با استفاده از مکانیزم های تشویقی باعث استفاده از آن در پروژه های بعدی شوند.

دكتر شاکری هدف از این کنفرانس را پیاده سازی مدلسازی اطلاعات ساختمان برشمرد و افزود: شناسنامه فنی ساختمان در کشور به دلیل نبود زیرساخت های فناوری به سختی پیش رفت و امیدواریم مدلسازی اطلاعات ساختمان بهتر و راحت تر اجرا شود.

اولین کنفرانس بین المللی مدل سازی اطلاعات ساختمان 6 و 7 اسفند جاری در مرکز تحقیقات مسکن، راه و شهرسازی در سه‌ محور مباحث حاکمیتی سازمانی و زیرساخت های توسعه، کاربردها و مزایای مدل سازی اطلاعات ساختمان در دوره عمر پروژه، ابزارها، تکنیک ها و فناوری های مرتبط با مدل سازی اطلاعات ساختمان با حضور اساتید صنعت و دانشگاه با محوریت نشست ها برگزار می شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به معاونت عمراني دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

Web Design by Parsian CMS, Web Hosting by Parsian Networks 2004-2013 طراحی وب با استفاده از مدیریت محتوا شبکه پارسیان, دامنه و هاستینگ توسط شبکه پارسیان 2004-2014