بازديد از پروژه هاي عمراني سازمان مركزي و واحد علوم و تحقيقات تله کابین در واحد علوم و تحقیقات تهران ساختمان بلوك 6 - معاونت عمراني طبقه دوم بازديد از بيمارستانهاي بوعلي و جواهري بازدید از واحد پردیس شورای تخصصی عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی استان خوزستان بازديد از پروژه هاي عمراني خراسان رضوي  فرا رسیدن ایام فاطمیه را تسليت مي گوييم

معاون عمرانی دانشگاه با توجه به برخورداری دانشگاه آزاد اسلامی از 11 میلیون مترمربع فضای مسقف گفت: اکنون فضاهای مسقف و روباز دانشگاه آزاد اسلامی به 40 میلیون مترمربع رسیده است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، مهندس محسن هاشمی رفسنجانی در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های ساختمان آموزشی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، ورزشگاه فرهیختگان، محوطه‌سازی و رونمایی از تندیس بزرگان (طرح‌های ماندگار فرهنگی) در دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا حضور یافت و علاوه بر بازدید از این دانشگاه در جمع مسئولان و دانشگاهیان با گرامیداشت نام و یاد آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های بارز آیت الله هاشمی عقلانیت و پرهیز از افراط و تفریط بود و ایشان در طول زندگی همیشه تلاش کرد در مسیر اعتدال حرکت کند.

 

 

وی ادامه داد: آیت الله منش اعتدالی خود را از ابتدا و در دوران تحصیلات حوزوی و مبارزاتی حفظ کرد و در طول تمام دوران زندگی خود چند موضوع را به فراموشی نسپرد که از جمله آنها قرآن پژوهشی و کار روی قرآن بود، حتی در دوران مبارزه و پس از پیروزی انقلاب این موضوع را فراموش نکرد.

معاون عمرانی دانشگاه افزود: یکی از دغدغه های آیت الله هاشمی (ره) موضوع تحقیق و پژوهش بود که نقطه تبلور این دغدغه در راه‌اندازی دانشگاه آزاد اسلامی تجلی پیدا کرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: آیت الله هاشمی در سال 1346 نخستین مرکز آموزش را در جنوب تهران به نام بنیاد فرهنگی رفاه تاسیس کرد که این بنیاد همچنان فعالیت علمی خود را ادامه می‌دهد.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: آیت الله هاشمی با توجه به تجربه بنیاد و با مشارکت و همکاری دوستان و همرزمان خود از جمله مقام معظم رهبری، دکتر جاسبی و... دانشگاه آزاد اسلامی را راه‌اندازی کرد.

وی با یادآوری دوراندیشی آیت الله هاشمی رفسنجانی خاطرنشان کرد: ایشان در اوج جنگ تحمیلی در اندیشه توسعه ایران و رفاه مردم بود که یکی از مصادیق آن را می توان در احداث متروی تهران بازگو کرد.

مهندس هاشمی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با گذشت 35 سال از تاسیس خود در سراسر ایران به صورت کاملا عدالت محور مشغول به خدمت به آینده‌سازان این مرز و بوم است.

فرزند ارشد آیت الله هاشمی بیان کرد: امروز دانشگاه آزاد اسلامی با یک میلیون و ششصد و پنجاه هزار دانشجو و بیش از 60 هزار استاد و 40 هزار کارمند دارای یک خانواده نزدیک به 7 میلیون جمعیت است و اکثر مردم ایران به طور مستقیم و غیرمستقیم با دانشگاه آزاد اسلامی ارتباط دارند.

این مقام مسئول با اشاره به منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه لزوم فراهم کردن رفاه، امنیت و آسایش مردم اظهار کرد: دانشگاه های کشور نقش مهم و راهبردی را برای دستیابی به این هدف بر عهده دارند.

مهندس هاشمی با توجه به برخورداری دانشگاه آزاد اسلامی از 11 میلیون مترمربع فضای مسقف گفت: البته اکنون فضای مسقف و روباز و محوطه‌های دانشگاه آزاد اسلامی به مرز حدود 40 میلیون مترمربع رسیده است و با تکمیل پروژه های نیمه کاره در مجموع سرانه فضای سبز دانشگاه آزاد اسلامی برای هر دانشجو از مرز 12 مترمربع خواهد گذشت.

وی افزود: همه این فضاها و زیرساخت‌ها با مشارکت مردم و درآمدهای دانشگاه آزاد اسلامی بدون تکیه بر اعتبارات دولتی محقق شده که این نمونه بارز اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری است.

این مقام مسئول تاکید کرد: نباید روند توسعه و بالندگی دانشگاه آزاد اسلامی دچار خسران و رکود شود و باید همه دست اندرکاران از این درخت پرثمر حمایت و پشتیبانی کنند.

معاون عمرانی دانشگاه  با یادآوری سفر گذشته خود به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین زهرا گفت: از فاصله سفر گذشته تا امروز پروژه های عمرانی این واحد با سرعت بسیار بالا انجام شده و به نوعی دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا در زمینه اجرای پروژه های عمرانی یک رکورد خوب زده است.

مهندس هاشمی یادآور شد: همه فعالیت های عمرانی در حال اجرای دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا به مرحله بهره برداری رسیده است.

این مقام مسئول با توجه به تحولات و موفقیت های دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا تاکید کرد: این واحد باید به سمت کیفی سازی فعالیت ها حرکت کند.

وی سرانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا برای هر دانشجو 7 متر اعلام کرد و گفت: واحد بوئین زهرا این ظرفیت را دارد که سرانه فضای دانشجویان را به 10 متر برساند.

مهندس هاشمی خطاب به مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوئین زهرا بیان کرد: مدیریت این واحد اگر هر درخواستی برای توسعه و احداث دارد به سازمان مرکزی ارایه دهد که بررسی لازم برای صدور مجوز انجام شود.

وی افزود: با توجه به همجواری با شهرک های صنعتی بزرگ و مهم کشور، دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا می تواند زمینه ارتباط بیشتر واحدهای علمی با مراکز صنعتی را فراهم کند.

معاون عمرانی دانشگاه با یادآوری اینکه 35 درصد دانشجویان واحد بوئین زهرا در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل هستند، تصریح کرد: اگر ما مباحث شرکت های دانش بنیان و فن آوری را جدی بگیریم و حمایت کنیم، می توانیم دانشگاه آزاد اسلامی را بدون تکیه و وابستگی به شهریه دانشجویان مدیریت کنیم.

مهندس هاشمی با بیان اینکه بخشی از دانشجویان این واحد را استان تهران، البرز و حتی شهر قزوین تشکیل داده اند، گفت: این استقبال و حضور نشان دهنده کیفیت بالای دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا است.

وی افزود: بنده سلام دکتر میرزاده را به مدیربت و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا ابلاغ می کنم و به طور ویژه از دکتر شعبان نژاد و معاونان ویکه با وحدت و هماهنگی پروژه ها را به انجام رساندند، قدردانی می کنم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، در روزی تاریخی و ماندگار با حضور مهندس محسن هاشمی رفسنجانی معاون عمرانی دانشگاه، دکتر مرتضی موسی خانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، قدرت‌الله علیخانی عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان قزوین، دکتر رضا شعبان‌نژاد رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا، روح الله بابایی صالح نماینده مردم شهرستان های بوئین زهرا و اوج در مجلس شورای اسلامی، ارسلان قاسمی فرماندار شهرستان بوئین زهرا، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، استادان و دانشجویان و جمع دیگری از مسئولان، ساختمان آموزشی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد اسلامی بوئین زهرا به بهره‌برداری رسید.

ساختمان آموزشی، پژوهشی که به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نامگذاری شده در چهار طبقه ساخته شده و شش هزار و 440 مترمربع فضای آموزشی دارد و ساخت آن حدود دو سال زمان برده است.»

 

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به معاونت عمراني دانشگاه آزاد اسلامی می باشد.

Web Design by Parsian CMS, Web Hosting by Parsian Networks 2004-2013 طراحی وب با استفاده از مدیریت محتوا شبکه پارسیان, دامنه و هاستینگ توسط شبکه پارسیان 2004-2014