۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۸ شهريور
نقشه سایت
مرکز عمرانی
ايجاد نظام خزانه محور براي نخستين بار در دانشگاه آزاد اسلامي/ تأمين اعتبار را به عنوان يك اصل قرار داديم تا واحدهاي دانشگاهي داراي برنامه باشند
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اين دانشگاه از يك سو به سمت بودجه عملياتي و از سوي ديگر به سمت بودجه شفاف و روشن پيش مي‌رود.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اين دانشگاه از يك سو به سمت بودجه عملياتي و از سوي ديگر به سمت بودجه شفاف و روشن پيش مي‌رود. 
 
 
 
 
 
 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، چهاردهمين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان تهران به رياست دكتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان تهران و با حضور اكثريت اعضا عصر امروز در سازمان مركزي برگزار شد.

دكتر طهرانچي در اين جلسه با بيان اينكه بودجه تصوير زميني برنامه است و بايد طبق برنامه پيش برويم، گفت: برنامه‌ها در دانشگاه‌هاي كشور، براساس سال تحصيلي است نه سال شمسي، اما در هيأت امناي مركزي دانشگاه آزاد اسلامي مصوب شد سال تحصيلي و سال مالي همزمان شود.

وي با اشاره به برگزاري جلسات بررسي و تصويب بودجه پيشنهادي استان‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي، اظهار داشت: بودجه ابتدا در واحدها و سپس در استان‌ها بررسي و در طي جلسات مفصل و طولاني با حضور بنده و اعضاي ستاد به صورت دقيق و موشكافانه تجزيه، تحليل، بررسي و در نهايت تصويب شد.

دكتر طهرانچي با بيان اينكه بودجه تلفيق دانشگاه آزاد اسلامي در آينده‌اي نزديك در هيأت امناي مركزي نهايي مي‌شود، افزود: فرآيند تصويب بودجه در سال جاري براي نخستين بار در تاريخ اين دانشگاه اتفاق افتاده و داراي نكات مثبتي نيز هست. به عنوان مثال در آغاز ترم تعداد رشته‌ها، دانشجويان و برنامه‌هاي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي كاملاً مشخص است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: اين دانشگاه از يك سو به سمت بودجه عملياتي و از سوي ديگر به سمت بودجه شفاف و روشن پيش مي‌رود.

وي با تأكيد بر اينكه براي نخستين بار نظام خزانه محور را در دانشگاه آزاد اسلامي ايجاد كرده‌ايم، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي تا قبل از اين، خزانه‌اي به اين معنا نداشت و منابع مالي در همان جايي كه حساب درآمدي بود، هزينه مي‌شد.

دكتر طهرانچي با اشاره به اينكه بودجه، ميثاق واحدها و استان‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي با سازمان مركزي خواهد بود، اظهار داشت: تأمين اعتبار در دانشگاه آزاد اسلامي را به عنوان يك اصل قرار داديم تا واحدهاي دانشگاهي داراي برنامه و هر فعاليتي در بودجه تأمين اعتبار شده باشد. در حال حاضر برخلاف گذشته، يك نظام يكپارچه در كل دانشگاه آزاد اسلامي حاكم است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: در بودجه عملياتي، هزينه‌ها و درآمدها به هم متصل شده‌اند، به عنوان مثال شهريه متغير دروس معارف اسلامي به فعاليت‌هاي فرهنگي، شهريه متغير پايان‌نامه‌ها و رساله‌هاي دانشجويي به فعاليت‌هاي پژوهشي و درآمد امكانات ورزشي به فعاليت‌هاي تربيت بدني اختصاص يافت. اين نوع بودجه‌ريزي كمك مي‌كند هر جز از درآمد يك متولي داشته و پاسخگو باشد.

در ادامه اين جلسه، بودجه سال مالي 99-98 دانشگاه آزاد اسلامي استان تهران بررسي شد و در نهايت به تصويب اعضاي هيأت امنا رسيد.

تبديل وضعيت احكام سرپرستي تعدادي از رؤساي واحدهاي دانشگاهي استان تهران، عضويت اعضاي جديد در كميسيون دائمي هيأت امناي استان تهران و كميته نظارت بر حسن اجراي مصوبات هيأت امناي استان تهران، تأسيس و راه اندازي مركز زبان دانشگاه آزاد اسلامي استان تهران و همچنين بررسي ايجاد مركز آينده پژوهي از ديگر موارد مطرح شده در اين جلسه بود. 
تاریخ:
1398/06/06
تعداد بازدید:
10
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal