۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير
نقشه سایت
مرکز عمرانی
تغيير و اصلاح رويكرد فرهنگي، يكي از علل ايجاد تحول در دانشگاه آزاد اسلامي است
رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: مسئله فرهنگي يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامي است.
رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: مسئله فرهنگي يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامي است. 
 
 
 
 
 
 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر علي‌اكبر ولايتي رئيس هيات موسس و هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي، در «اولين نشست هم‌انديشي و آشنايي با راهبردها، رويكردها، اولويت‌ها و سياست‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي» كه صبح امروز در سالن فرهيختگان سازمان مركزي دانشگاه برگزار شد، ضمن تاكيد بر موضوعات فرهنگي، گفت: موضوعات فرهنگي يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامي است و بايد مورد پيگيري جدي قرار گيرد، چرا كه يكي از علل ايجاد تحول در دانشگاه آزاد اسلامي، تغيير و اصلاح فرهنگ است.

وي ادامه داد: با توجه به اهميت اين موضوع، توقع اوليه از مديران واحدهاي دانشگاهي اين است كه تحول فرهنگي اعم از مسائل اعتقادي، انقلابي و ميهني را در دانشگاه ايجاد كنند، چرا كه دانشگاه آزاد اسلامي مولود انقلاب است و بايد فضاي آن به گونه‌اي باشد كه مشخص شود اين دانشگاه در تراز اهداف نظام قرار دارد.

رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان كرد: اين دانشگاه كه لقب «اسلامي» دارد، بايد به موضوعات ديني، اعتقادي و به ويژه علوم قرآني توجه داشته باشد.

وي افزود: در اين رابطه در درجه اول انتظار ما از رؤساي واحدهاست كه به موضوعات فرهنگي توجه بيشتري داشته باشند و اگر خداي ناكرده عليه اسلام، انقلاب و ارزش‌هاي ملي مطالبي بيان مي شود به سادگي و بي توجهي برخورد نشود كه قابل قبول نيست.

دكتر ولايتي با بيان اينكه اولويت فرهنگي در دانشگاه آزاد اسلامي به معناي كم‌توجهي به حوزه علم و پژوهش نيست، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي بايد در كنار توجه به آموزش‌هاي اسلامي و اعتقادي، حرف اول علمي را در جهان داشته باشد و پيشرفت در حوزه آموزش و پژوهش به ويژه در حوزه هاي مرتبط با اقتصاد دانش بنيان را سرلوحه امور قرار دهد و انتظار از دانشگاه كمك به توسعه و پيشرفت كشور است.

وي در ادامه سخنان خود، با اشاره به اهميت توجه به حوزه دانش‌آموزي و مدارس سما در دانشگاه، افزود: اكنون فردي به عنوان معاون آموزش‌هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي (سما) انتخاب شده كه عمر خود را در وزارت آموزش و پرورش گذرانده و اين دانشگاه 800 مدرسه سما در اختيار دارد كه بايد با برنامه‌ريزي دقيق همه دانش‌آموزان آن در رتبه‌هاي بالاي علمي و معرفتي قرار گيرند.

دكتر ولايتي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي با دارا بودن مقاطع تحصيلي از مهدكودك تا دانشگاه، مي‌تواند يك زنجيره فرهيختگان را تشكيل دهد و نظارت بر دانش‌آموزان و مدارس بسيار مهم است كه رؤساي واحدهاي دانشگاهي بايد به اين موضوع نيز توجه جدي داشته باشند.

رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي تصريح كرد: در دوره جديد و با حضور مهندس بطحايي، 100 مدرسه از 800 مدرسه سما تبديل به مدارس علوم قرآني خواهد شد.

وي با تأكيد بر كاربردي بودن دانش و مهارت‌آموزي در دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: دروسي كه در واحدهاي اين دانشگاه ارائه مي‌شود، بايد متناسب با شرايط بومي هر منطقه باشد تا بتواند به رونق صنعت، توليد و كشاورزي كمك كند. 
تاریخ:
1398/05/08
تعداد بازدید:
82
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:3
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal