۱۳۹۸ سه شنبه ۲۵ تير
نقشه سایت
مرکز عمرانی
پيشرفت‌هاي علمي و فرهنگي در گام دوم دانشگاه آزاد اسلامي تدوين شده/ گام دوم دانشگاه با جهاد علمي و پژوهشي تحقق مي‌يابد
در بيانيه پاياني اجلاس رؤساي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد شد: اين دانشگاه گام دوم خود را همگام با برنامه‌هاي انقلاب و با توجه به خودسازي، جامعه‌پردازي و تمدن‌سازي آغاز كرده است.
در بيانيه پاياني اجلاس رؤساي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي تاكيد شد: اين دانشگاه گام دوم خود را همگام با برنامه‌هاي انقلاب و با توجه به خودسازي، جامعه‌پردازي و تمدن‌سازي آغاز كرده است.
 
 
 
 
 
 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، اجلاس رؤساي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي (گراميداشت سي‌وهفتمين سالگرد تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي) با قرائت بيانيه پاياني به كار خود پايان داد.

در متن اين بيانيه كه توسط دكتر سعيد قاضي مغربي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد يادگار امام(ره) قرائت شد، آمده است:

بسم الله الرّحمن الرّحيم

به نام خداوند جان و خرد كزين برتر انديشه برنگذرد

با استعانت از خداوند متعال و صلوات بر پيامبر رحمت حضرت محمّد مصطفي صلّي الله عليه و آله و سلّم و خاندان پاكش و درخواست علوّ درجات براي روح ملكوتي امام خميني و شهيدان انقلاب اسلامي رحمه الله عليهم و با درود به پيشگاه مقام معظّم رهبري امام خامنه اي أدام الله ظلّه الشريف؛ اجلاس رؤساي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي با شعار «دانشگاه آزاد اسلامي، گام دوم انقلاب اسلامي» برگزار شد.

امروز در حالي سي‌وهفتمين سالگرد تأسيس اين دانشگاه را گرامي مي‌داريم كه دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگ‌ترين دانشگاه حضوري جهان مفتخر است با بيش از 400 واحد و مركز دانشگاهي، 700 مدرسه سما، 6 ميليون فارغ‌التحصيل؛ يك ميليون و 200هزار دانشجو؛ 3 ميليون و 600هزار مترمربع فضاي آموزشي؛ يك ميليون و 600هزار مترمربع فضاي پژوهشي؛ 32هزار عضو هيأت علمي و 33هزار و 800 هزار كارمند؛ در زمينه برقراري عدالت آموزش عالي در سراسر كشور رويكردي اجتماعي داشته باشد.

ما شركت‌كنندگان در اين اجلاس، ضمن تجديد ميثاق با آرمان‌هاي معمار كبير انقلاب اسلامي و بيعت مجدد با مقام معظم رهبري اعلام مي‌داريم:

1ـ مديريت علمي تحوّل‌گرا و مبتني بر روحيه انقلابي وجهادي برگرفته از اعتقاد به اصل «ما مي‌توانيم» كه امام بزرگوار به همگان آموختند و پيوسته مورد تأكيد و توصيه مقام معظّم رهبري بوده را سرلوحه برنامه‏‌هاي مديرتي، كاري و حرفه‌اي خود قرار مي دهيم.

2ـ اكنون كه انقلاب اسلامي، پس از چهل سال بالندگي و سرافرازي وارد گام دوم انقلاب شده و الگوي موفق آن مبتني بر امامت، مردم‌سالاري ديني، عدالت‌خواهي و ايستادگي برابر مستكبران جهان را به مردم مستضعف عالم ارائه كرده است؛دانشگاه آزاد اسلامي گام دوم خود را همگام با برنامه‌هاي انقلاب و با توجه به خودسازي، جامعه‌پردازي و تمدن‌سازي آغاز كرده است.

3ـ پيشرفت‌هاي علمي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يكي از مراجع مهم علمي كشور كه مبتني بر چشم‌انداز دانشگاه در افق 1404 و گام دوم دانشگاه تدوين شده را براساس رويكرد «آموزش‌محور»، «پژوهش‌محور»، «مهارت‌محور» و «فناوري‌محور» ضروري مي دانيم.

4ـ از رويكرد جديد هيأت امنا، هيأت رئيسه و مديران ارشد دانشگاه مبني بر اولويت دادن به تقويت فضاي فرهنگي، توجه به حفظ و تقويت كرامت كاركنان، اعضاي هيات علمي و دانشجويان، الگوسازي از چهره‌‏هاي موفق علمي و فرهنگي، تأسيس و تقويت مدارس مهارتي در دانشگاه حمايت مي كنيم.

5ـ دانشگاه آزاد اسلامي به مثابه مولود علمي و فرهنگي انقلاب اسلامي، خود را مخاطب بيانيه گام دوم انقلاب مي‌‏داند و مي‌‏كوشد در اين راستا گام دوم دانشگاه با جهاد علمي و پژوهشي، گسترش معنويت و اخلاق، ارائه راهكار براي اصلاح مشكلات اقتصادي كشور، گسترش عدالت و آزادي اجتماعي و ارائه سبك زندگي ايراني _اسلامي تحقق پيدا كند و از ارتقاي عيار علم، فرهنگ جامعه و دستيابي به دانشگاهي در تراز انقلاب اسلامي حمايت مي كند.

6ـ از آنجا كه دانشگاه، موتور پيشران در عرصه علم، فناوري و توسعه كشور است، سهم دانشگاه آزاد اسلامي در آموزش و پژوهش از طريق جذب نيروهاي متخصص و متعهد، توسعه شركت هاي دانش بنيان، تقويت دانش فناوري، صنعتي و كشاورزي، بومي سازي دستاوردهاي علمي و تقويت علوم انساني اسلامي را ارتقا خواهيم داد.

7ـ در اين برهه حساس تاريخي بر وحدت و همفكري نيروهاي انقلاب، هوشياري مردم و مسئولان، حمايت از نهادهاي اصيل انقلاب اسلامي، اهتمام به مقاوم‌سازي فرهنگي و اقتصاد مقاومتي، رسيدگي به وضعيت معيشتي مردم، نقش دانشگاه در حل مسائل اجتماعي و اقتصادي، افزايش نقش ايران در توليد علم جهان و تحقق شعار سال يعني رونق توليد تأكيد مي ورزيم.

8ـ مهم‌ترين ظرفيت اميد بخش كشور را نيروي انساني مستعدّ و كارآمد با زيربناي عميق و اصيل ايماني دانسته و جوانان محقّق و دانشمند را بزرگترين سرمايه ملي به شمار مي آوريم و در جهت تربيت نيروهاي جوان مؤمن، انقلابي، متعهد، كارآفرين، خلاق و برخوردار از نشاط و سلامت جسم و جان از هيچ كوششي دريغ نخواهيم كرد.

9ـ مشاركت اقشار مختلف دانشگاهي از قبيل بسيج، انجمن‌ها و كانون‌هاي علمي و فرهنگي، هيأت‌هاي مذهبي، تشكل‌هاي دانشگاهي، هيأت‌هاي انديشه‌ورز، فعاليت هاي صنفي و تقويت فرهنگ تقريب بين مذاهب اسلامي را مورد تأكيد قرار داده و از تعاملات علمي و آموزشي، استفاده از فضاي مجازي، برگزاري كرسي‌هاي آزادانديشي و نظريه‌پردازي، نشست ها و همايش هاي علمي فرهنگي، حمايت از نشريات و آثار مكتوب دانشجو محور كه زمينه نقش‌آفريني دانشگاهيان در اداره بهتر دانشگاه را فراهم مي آورد حمايت مي‏‌كنيم.

10ـ در پايان ضمن آرزوي توفيق و سربلندي براي خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي، حمايت خود را از بيانات قاطع و عزت‌آفرين مقام معظم رهبري در پاسخ به پيام‌ها و مواضع رئيس‌جمهور بي‌خرد آمريكا و همچنين سياست‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايران در مبارزه با ظلم و بي‌عدالتي، بر چيدن بساط نفوذ نامشروع آمريكا از منطقه غرب آسيا، مبارزه با رژيم غاصب صهيونيستي، محكوميت توافق سران مرتجع منطقه با استكبارگران جهاني در اجراي طرح به اصطلاح معامله قرن و پشتيباني از مبارزات مجاهدان في سبيل الله، حمايت از ملت‌هاي ستمديده و برافروختن چراغ پر فروغ بيداري اسلامي را اعلام مي داريم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

23 خردادماه 1398 
تاریخ:
1398/03/25
تعداد بازدید:
6
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal