۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور
نقشه سایت
مرکز عمرانی
21 بهمن؛ افتتاح بيمارستان فرهيختگان با حضور دكتر ولايتي، وزير بهداشت و دكتر طهرانچي
معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: آغاز به كار بيمارستان فرهيختگان، تأثير بسزايي در آموزش پزشكي تخصصي دارد و امكان افزايش رشته‌هاي تخصصي وجود دارد.


معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: آغاز به كار بيمارستان فرهيختگان، تأثير بسزايي در آموزش پزشكي تخصصي دارد و امكان افزايش رشته‌هاي تخصصي وجود دارد.
 

 
 
 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از آنا، دكتر محسن نفر با اشاره به افتتاح بيمارستان فرهيختگان، گفت: از زمان ساخت بيمارستان فرهيختگان تا بهره‌برداري آن، مدت زمان زيادي سپري شده است. 6 سال است كه منتظر آماده‌سازي ساختمان اصلي بيمارستان و تهيه تجهيزات آن بوديم و در يك سال گذشته تصميم گرفته شد تا به‌رغم تمام مشكلات مالي، اين بيمارستان افتتاح شود.

معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي ادامه داد: در طول يك سال گذشته اقدامات فشرده‌اي در راستاي تجهيز اين بيمارستان صورت گرفت و بيمارستان در حد مطلوبي تجهيز و مشكلات ساختماني برطرف شد.

وي با اشاره به مشخصات بيمارستان فرهيختگان تصريح كرد: بيمارستان فرهيختگان با 200 تخت، فعاليت خود را شروع خواهد كرد و به تدريج به دنبال افزايش تخت‌هاي بيمارستان هستيم و آغاز به كار اين بيمارستان، تأثير بسزايي در آموزش پزشكي تخصصي و فوق تخصصي دارد و مي‌توان رشته‌هاي تخصصي را افزايش داد و باعث ارتقاي سطح پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي شد.

دكتر نفر درباره ظرفيت تخت‌هاي بيمارستان فرهيختگان تأكيد كرد: مجوز راه‌اندازي 200 تخت داده شده است و امكان افزايش تعداد آن به 310 تخت نيز وجود دارد.

معاون علوم پزشكي دانشگاه آزاد اسلامي درباره دليل تأخير در افتتاح بيمارستان فرهيختگان خاطرنشان كرد: مشكل اساسي در افتتاح اين بيمارستان، خريد تجهيزات و مسائل مربوط به ساختمان‌هاي آن بود و در شرايط كنوني فراهم كردن تجهيزات بيمارستان مشكل بود و تأمين آن به راحتي قابل انجام نبود.

وي درباره جزئيات مراسم افتتاح بيمارستان فرهيختگان، گفت: مراسم افتتاحيه در روز يكشنبه21 بهمن با برگزاري جشن انقلاب اسلامي آغاز مي‌شود و در كنار اين جشن، بيمارستان فرهيختگان با حضور دكتر ولايتي، وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، دكتر طهرانچي و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي افتتاح مي‌شود.

دكتر نفر درباره ميزان اعتبار اختصاص يافته براي ساخت بيمارستان فرهيختگان، خاطرنشان كرد: سرمايه عظيمي براي راه‌اندازي اين مركز آموزشي و درماني هزينه شده است. براي ساخت و تجهيز هر تخت بيمارستان، حدود 2 ميليارد تومان هزينه مي‌شود و از آنجايي كه بيمارستان در طول 6 سال تجهيز شده است، سنگيني بار مالي آن كاسته شد و در مجموع حدود 600 ميليارد تومان براي ساخت و تجهيز بيمارستان فرهيختگان هزينه شده است. 

تاریخ:
1397/11/17
تعداد بازدید:
23
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal