۱۳۹۸ شنبه ۲ شهريور
نقشه سایت
مرکز عمرانی
دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يكي از مهم‌ترين دستاوردهاي آموزش عالي انقلاب بايد پرچمدار توسعه علم و ارتقا تكنولوژي در كشور باشد
رئيس هيأت ‌مؤسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اكنون با تمام ظرفيت و توان در جهت منويات مقام معظم رهبري و تحقق اهداف قدم بر خواهيم داشت.


رئيس هيأت ‌مؤسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اكنون با تمام ظرفيت و توان در جهت منويات مقام معظم رهبري و تحقق اهداف قدم بر خواهيم داشت. 

 
 
 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دكتر علي‌اكبر ولايتي كه در نشست شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي و در جمع رئيس، معاونين و مسئولان اين مجموعه حضور يافته، با بيان اينكه اسلام در علوم انساني بسيار غني است، افزود: عليرغم تمام ظرفيت هاي ارزشمند در زميه علوم انساني، آموزش عالي كشور از اين جهت پيش رفت قابل قبولي نكرده است.

وي با تاكيد براينكه در علوم انساني بايد وحدت حوزه و دانشگاه محقق گردد، افزود: انسان اشرف مخلوقات است ولي امروز با وجود ترجمه كتب علوم انساني غرب، انسان به اندازه ابزار تنزل يافته كه اين امر وظيفه اساتيد حوزه و دانشگاه را سنگين تر مي كند كه در كنار يكديگر كتبي را تاليف كنند بر اساس ارزشهايي كه در اسلام است انسان به جايگاه معنوي و الهي خود دست يابد.

وي افزود: با توجه به اهميتي كه دانشگاه آزاداسلامي به بازنگري و بازسازي علوم انساني مي دهد و در اين راه همكاري نزديك حوزه هاي علميه و دانشگاه ها را ضروري مي داند، انتخاب شخصيت برجسته حوزه و دانشگاه استاد گرامي حضرت حجت الاسلام و المسلمين دكتر خسرو پناه به سمت معاونت علوم انساني دانشگاه آزاد اسلامي موجب خواهد شد كه با تلاش ايشان بتوان اين اقدام راهبردي بسيار ضروري يعني تحول در علوم انساني مبتني بر ارزشهاي متعالي اسلامي و ايراني را سامان داد.

مشاور مقام معظم رهبري با انتقاد از اينكه دانشگاه آزاد اسلامي طي 30 سال فعاليت خود حسابرسي مستقل مالي نشده است، تصريح كرد: اين امر در تاريخ مالي موسسات موجود در نظام جمهوري اسلامي ايران بي سابقه است .

دكتر ولايتي به پسوند اسلامي دانشگاه آزاد هم اشاره كرد و گفت: رويكرد دانشگاه آزاد اسلامي نگاه جدي به فرهنگ است لذا بايد در عرصه فرهنگي در دانشگاه تحول ايجاد كرده تا پسوند اسلامي معناي واقعي خود را به دست آورد.

وي خاطرنشان كرد: وظيفه ما در دانشگاه است كه بتوانيم مجموعه اي در تراز انقلاب اسلامي را به جامعه ايران و جهان معرفي كنيم و به نظر مي رسد از جمله در مشهد كه پايتخت فرهنگي جهان تشييع است با امكانات و پتانسيلي كه وجود دارد مي تواند در زمينه‌هاي تربيتي و فرهنگي اقدامات قوي‌تر و مؤثرتري انجام دهد و در سايه اموار پر فيض مرقد شريف حضرت علي بن موسي رضا عليه السلام، انتقال دهنده فرهنگ اسلامي باشد.

رئيس هيأت‌مؤسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي با تاكيد بر انجام پژوهش هاي هدفمند و تقويت اقتصاد دانش بنيان، افزود: در حوزه‌ علم و فناوري رشد خوبي داشته و جزء كشورهاي برتر دنيا هستيم بنابراين در حوزه علوم انساني از جمله علوم تربيتي ، روانشناسي و جامعه شناسي مبتني بر ارزشهاي اسلامي و ايراني بايد نوآوري و تاليف داشته باشيم .

دكتر ولايتي با تاكيد بر اينكه دانشگاه آزاد اسلامي مي تواند يكي مهم ترين مراكز علمي نظام جمهوري اسلامي باشد، اظهارداشت: دانشگاه آزاد با برخورداري از ظرفيت عظيم علمي و پتانسيل و توانمندي هاي خود مي تواند در راستاي اهداف انقلاب و نظام مقدس جمهوري اسلامي گام بردارد.

وي با بيان اينكه زبان فارسي يكي از پر ظرفيت ترين زبانهاي علني دنيا است، تصريح كرد: زبان فارسي زبان دوم اسلام و زبان اول عرفان اسلامي است از اين رو بايد آموزش زبان فارسي در مدارس سما تقويت شود.

در ادامه دكتر علي سروري مجد رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي و مشهد نيز ضمن خير مقدم ، گزارشي از فعاليت ها و برنامه هاي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد و خراسان رضوي ارائه كرد.

در نشست شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي، رييس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان ، رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان خراسان رضوي ،‌ روساي واحدهاي نيشابور، قوچان و تربت حيدريه و معاونين و روساي و هيات رييسه دانشكده هاي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد حضور داشتند و ديدگاههاي خود را بيان كردند.

همچنين دكتر ولايتي رئيس هيات موسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي به همراه حجتالاسلام و المسلمين جواد مهدوي نسب رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي خراسان رضوي، دكتر سروري مجد رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خراسان رضوي و جمعي از مسئولين دانشگاه با حضور بر مزار شهداي گمنام واحد مشهد با قرائت فاتحه و نثار شاخه گل به مقام شامخ 5 شهيد گمنام مجموعه فرهنگي واحد مشهد اداي احترام كردند. 

تاریخ:
1397/11/06
تعداد بازدید:
9
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal