۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۹ اسفند
نقشه سایت
مرکز عمرانی
نشست پايان سال رئيس مركز عمراني، املاك و مستغلات با مديران و كاركنان
نشست صميمي دكتر اقبال شاكري، با مديران و كاركنان مركز عمراني در سالن نه دي برگزار شد در اين نشست مديران مركز گزارشي از عملكرد شش ماهه دوم سال 96 ارائه دادند.

 
 
 
 
 
 
 

دكتر اقبال شاكري ضمن تشكر از زحمات مديران و كاركنان مركز گفت : يكي از ضروريات مديريت چابك و مؤثر، داشتن اطلاعات مفيد و سودمند است كه در كوتاه ترين زمان ممكن آماده شود.

 

 

 
رئيس مركز عمراني، املاك و مستغلات دانشگاه از راه اندازي سامانه جامع املاك و سامانه جامع مديريت و كنترل پروژه ها به عنوان يك دست آورد مهم جهت پيشبرد اهداف اين مركز نام برد.
 

 

وي تصريح كرد: تلاش داريم در مرحله بعدي، اين دو سامانه را به بانك اطلاعاتي دقيق به عنوان زيرساخت مجهز كنيم كه در موارد لزوم با پردازش اطلاعات، خروجي هاي مورد نظر را دريافت كنيم.

رئيس مركز عمراني، املاك و مستغلات دانشگاه دسترسي به اطلاعات بروز و دقيق، پيش‌بيني‌هاي بودجه‌اي و نظارت بر نحوه عملكرد عمراني واحدهاي دانشگاهي را از مزاياي سامانه هاي جامع املاك و مديريت و كنترل پروژه نام برد و افزود: به زودي واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در خصوص نحوه بهره برداري و استفاده از املاك، مستغلات و دارايي‌ها براساس اطلاعات اين دو سامانه رتبه بندي مي شوند و رتبه آنها در تخصيص بودجه لحاظ خواهد شد.

 

 
 
دكتر اقبال شاكري گفت: در گذشته فقط نگاه به مديريت ساخت و ساز بود، اما امروز بايد بر مديريت دارايي و استفاده بهينه از منابع متمركز شويم.

وي به كيفيت و اصلاح فرايندها و استقرار نظامات مختلف كه براي انجام كارهاي مختلف لازم مي باشد اشاره نمود

كاهش هزينه ها از طريق دانش بنيان كردن پروژه ها امكان پذير است و با اين كار شايد بتوان چندين ميليارد صرفه جويي كرد.

 

 
رئيس مركز عمراني، املاك و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامي درباره مشكلات برخي واحدها در در تهيه سند املاك و زمين‌هايشان نيز گفت: شايد به دليل زمان‌بر بودن تعهدات دو طرف، در تهيه سند املاك برخي از واحدها هم مشكلاتي به وجود آمده باشد اما مطمئناً به زودي همه اينها حل خواهد شد و سرمايه‌گذاري‌ دانشگاه به ويژه در حوزه‌هاي سلامت، كشاورزي و فناوري و گردشگري و تبديل به احسن افزايش خواهد يافت تا از همه املاك و داراييها استفاده شود. اين حوزه‌ها به واحدها اجازه خواهد داد تا از زمين‌ها و املاك خود به بهترين شكل استفاده كنند.

وي  تاكيد كرد: با استفاده از ظرفيت هاي اين دانشگاه مي توان برنامه ريزي كرد تا تنها به شهريه متكي نباشيم و بتوانيم به موضوع كاهش شهريه ها و ارائه بورس بپردازيم. ظرفيت ها متناسب با جهت گيري هاي دانشگاه از بالقوه به بالفعل تبديل خواهند شد.

وي عنوان كرد: در درآمد زايي و تبديل به احسن كردن املاك دانشگاه، بايد شأن و برند دانشگاه آزاد حفظ شود.

 

 

سرپرست مركز عمراني، املاك و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامي گفت: به طور مثال اين دانشگاه داراي امكانات اقامتي مختلفي در استان هاي كشور است كه برنامه داريم از ظرفيت ابتدا براي خانواده دانشگاه آزاد اسلامي و در مرحله بعد براي ديگر دانشگاه ها و گردشگران از اين امكانات استفاده كنيم.

وي در ادامه با آرزوي سالي سرشار از سلامتي و موفقيت براي كاركنان سخنان خود را پايان داد.

*پيش از سخنان دكتر شاكري تعدادي از مديران مركز به بيان نظرات و ديدگاههاي خود در خصوص سياستهاي اجرايي در سال 97 پرداختند.
 
/انتهاي پيام
تاریخ:
1396/12/22
تعداد بازدید:
171
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
Powered by DorsaPortal